Upravit špatné pH vody v bazénu není nic těžkého. K tomuto účelu slouží několik praktických přípravků na úpravu pH vody, které nejčastěji zakoupíte pod všeříkajícími názvy „pH plus“ a „pH mínus“. Nicméně k tomu, abyste mohli nevhodnou kvalitu vody v nádrži upravit, musíte nejprve zjistit, že došlo ke změně hodnot pH. A k tomu je přirozeně potřeba, abyste tyto hodnoty pravidelně sledovali pomocí testeru pH. Tato měření je vhodné provádět dvakrát do měsíce, tedy v intervalu dvou týdnů, a v případě, že je voda intenzivně využívána plavci, tak i častěji. Stejně tak platí, že byste měli tester použít vždy, když máte podezření na změnu kvality vody v nádrži.
Nicméně stejně tak jako pH, byste měli pravidelně sledovat také i jiné parametry, například koncentraci aktivního oxidačního činidla, které používáte pro desinfekci bazénové vody. Ať už dáváte přednost využití chemických přípravků na bázi aktivního kyslíku, chlóru anebo brómu, můžete zakoupit speciální testery, které vám takové měření umožní. Navíc, zjistit můžete nejen to, že je desinfekce ve vodě dostatek anebo to, že je jí málo, ale dokonce i to, že je koncentrace oxidačního činidla až příliš vysoká, což by mohlo nevhodně ovlivnit zdravotní stav plavců.
Jak je tedy vidět, tak každý, kdo chce udržet vodu ve své koupací nádrži čistou, musí udělat mnohem víc, než si jen zvolit tu pravou bazénovou chemii, kterou bude vodu desinfikovat.
Vždyť základním kamenem péče o vodu v nádrži je prevence, což mimo jiné zahrnuje také využití kvalitní a dobře padnoucí bazénové plachty, stejně tak jako pravidelnou očistu těla plavců před vstupem do nádrže.
Nicméně, ať už podniknete cokoli, tak se vždy nějaké znečištění do vody dostane – mikroorganismy si svou cestu vždycky najdou. V tom případě je potřeba zabránit jejich rozmnožování prostřednictvím chemických přípravků a výkonné bazénové filtrace.